התקשרו עכשיו

הדברת יתושים

תוכן העניינים

היתושים מהווים מטרד לא קטן בישראל. בני האדם נבדלים אחד מהשני ברגישות ליתושים, אך מעטים האנשים אשר מצליחים להתחמק לגמרי מעקיצות היתושים. אצל אחדים הדבר יהיה קשה והם ימצאו את עצמם עסוקים בגירודים בלתי נפסקים לאורך עונת הקיץ.

אנחנו מזמינים אתכם להתקשר אלינו עוד היום ולהצטרף למשפחת הלקוחות המרוצים שלנו! 

כל מה שצריך לדעת על יתושים והדברתם:

  • מה הם יתושים? היתושים המוכרים לנו בישראל הם יתושים הנכללים במשפחת הכלכותיים. בישראל מוכרים כ-40 זנים שונים של יתושים מהמשפחה הזו. נקבות היתוש ניזונות מדם של בעלי חיים לצורך חומרים לבניית הביציות. הנקבות רגישות ויודעות לזהות פחמן דו חמצני הנפלט בנשימה, חומרי זיעה ואף חום גוף כל זאת באמצעות חוש הריח המפותח שלהן.
  • כך נקבת היתוש יודעת כיצד לאתר בני אדם ובעלי חיים ולעקוץ אותם. כאשר נקבת היתוש עוקצת, מועבר חומר נוגד קרישה. כך נקבת היתוש מסוגלת למצוץ דם. החומר נוגד הקרישה הוא הסיבה לכך שהעקיצה מגרדת, דבר אשר עלול להמשך מספר ימים. נקבות היתוש מטילות את הביצים שלהן במאגרי מים עומדים. מהביצה בוקע זחל אשר מסוגל לחיות במים עד שהופך לגולם. הגולם עולה אל פני המים. לכן, היתושים שכיחים במיוחד במקומות כגון ביצות ונהרות.
  • מדוע היתושים מהווים סכנה? היתושים מהווים סכנה ומטרד עקב עקיצת נקבת היתוש. העקיצה מגרדת ומציקה. מלבד זאת, בזמן העקיצה נקבת היתוש עלולה להעביר מחלות אל בעל החיים אותו היא עוקצת. במידה ובדמו של בעל החיים הקודם אותו היא עקצה היו וירוסים או חיידקים, הם עלולים לעבור אל בעלי החיים הבאים אותם היא תעקוץ. הדבר דומה לשימוש חוזר במחט, בין אנשים שונים, ללא חיטוי. הדבר מסוכן במיוחד, ואכן יתושים מעבירים מחלות רבות וגורמים למגפות אצל בני האדם. המחלה המפורסמת ביותר היא המלריה, ממנה מתים בני אדם רבים מאוד בכל שנה. קיימות מחלות נוספות כגון הזיקה המפורסמת וקדחת הדנגי. המחלות הללו נפוצות בעיקר במדינות סביב קו המשווה, שם יש מאגרי מים עומדים רבים ולחות גבוהה. אלו מהווים תנאים טובים להתפתחות ושגשוג יתושים. על פי ההערכה הרווחת, בכל שנה מתים כ-3 מיליון בני אדם ממחלות המועברות על ידי יתושים. על כן, היתושים הם בעל החיים אשר הורג הכי הרבה בני אדם.
  • הדברת יתושים: שיטת ההדברה הטובה ביותר היא ריסוס יתושים. במידה ומכת היתושים אצלכם חמורה, לרוב האמצעים הביתיים לא מספיקים ומומלץ להיעזר במדביר מקצועי. מדביר מקצועי יבצע ריסוס יתושים על מנת להרחיק אותם.
  • השימוש יהיה באמצעות חומרים כימיים המותרים לשימוש בישראל. הדברת היתושים לא יעילה במאה אחוז, ויש לבצע צעדי מניעה כנגד היתושים.
  • צעדי מניעה כנגד יתושים – בראש ובראשונה ישנם צעדי מניעה קלים אשר מומלץ לבצע בכל בית. הצעדים הללו כוללים בעיקר התקנת רשתות על החלונות בבית וחסימת דרכי הכניסה של היתושים. בנוסף, וודאו כי אין מוקדי מים עומדים בבית או בסביבתו. לאחר מכן, ניתן לבצע ריסוס יתושים מונע על ידי מדביר מקצועי. המדביר ירסס חומרים אשר ייגרמו לכך שהיתושים יתרחקו מהאיזור המודבר. במקרים הללו ניתן להשתמש גם בהדברה ירוקה. יש להקפיד לבצע פעולות כנגד יתושים בכל שלבי התפתחותם – ביצים, זחלים, גלמים ויתושים בוגרים. מומלץ לבצע הדברות מתאימות במוקדי מים עומדים.

לסיכום הדברת יתושים

היתושים הם מטרד מציק אך גם מהווים סכנה פונטציאלית לבני האדם. נקבות היתוש מעבירות מחלות בזמן העקיצה, וזו הסיבה העיקרית להדברתם. חברת מעוז הדברה וניקיון מציעה שירותי ריסוס יתושים, הן כצעד מנע כנגד יתושים והן כדרך להרחיק יתושים הנמצאים בקרבתכם. פנו אל מעוז שירותי ניקיון והדברה לקבלת ייעוץ והצעת מחיר.

אנחנו בקבוצת מעוז מתמחים בהדברת יתושים וטיהור המבנה מנוכחותן, אתם מוזמנים להתקשר אלינו עוד היום ולהצטרף למשפחת הלקוחות המרוצים שלנו!
1700-700-589
הדברת יתושים
הדברת יתושים

סרטונים

מעוז ניקיון ואחזקה
מעוז ניקיון ואחזקה

מעוז חברת ניקיון גאה להציג ללקוחותיה ניסיון מאז שנת 1997 במתן של כל סוגי שירותי הניקיון ללקוחות פרטיים ועסקיים. מעוז חברת ניקיון חרטה על דגלה כמה ערכים חשובים ביותר: מקצוענות, מהירות בעבודה, שימוש בחומרים מתקדמים ומגוון רחב של שירותים לבית ולעסק.

שירותים נוספים:

חברת ניקיון בראשון לציון

ניקיון בראשון לציון: פתרון לניקיון מקצועי ואיכותי בעיר המרכזית בראשון לציון, עיר המרכזית הדומיננטית בלב הארץ, ניקיון הוא חיוני לשפר את איכות החיים וליצור סביבה מקצועית ונעימה. חברתנו, חברת ניקיון בראשון לציון, מתמחה בספק פתרונות ניקיון מקצועיים ואיכותיים, עם מטרה להבטיח ללקוחותינו ניקיון מושלם ושירות

להמשך לחצו »

חברת ניקיון בירושלים

ברוכים הבאים לחברת ניקיון בירושלים – המומחים בניקיון מקצועי ואיכותי בעיר הקודש! אתם מחפשים פתרונות ניקיון מקצועיים ואמינים לביתכם, לעסק שלכם או למשרד המפואר? אתם במקום הנכון! חברתנו מתמחה בספק שירותי ניקיון מקצועיים ואיכותיים ביותר, עם מחויבות לאיכות, אמינות ושירות אדיב ללקוחותינו. מה נציע לכם

להמשך לחצו »

ניקיון משרדים גדולים

ניקיון משרדים גדולים – הפתרון המושלם לסביבת עבודה יעילה ונעימה בעידן העסקים המודרני, המשרד הוא לא רק מקום לעבודה, אלא גם סביבה בה עובדים מבלים רוב זמנם. ניקיון משרדים גדולים הוא אתגר שלא ניתן להתעלם ממנו. כאשר עשרות, מאות או אפילו אלפי עובדים עובדים באותה

להמשך לחצו »
ניקיון בגובה

ניקיון בגובה

ניקיון בגובה: הפתרון המושלם לסביבה נקיה ובריאה בעולם המודרני שלנו, ניקיון ושמירה על סביבה נקיה הם חשובים יותר מתמיד. עם עליית מודעות לאקלים, לרמות הזיהום ולבריאותנו האישית, התחשבות בניקיון כבר לא נוגעת רק בשטחים נמוכים. אלא, היא מתרחשת גם בגובה, במקומות שבהם כל טיפה של

להמשך לחצו »
שירותי ניקיון לאירועים

שירותי ניקיון לאירועים

שירותי ניקיון לאירועים: הפתרון המושלם לאירועים חלומיים ארגון אירועים משלב בין התכנון המתוחכם והפרטי ובין היצירתיות האין סופית. מה היה יכול להיות עוד יותר מרשים ומושך מאירוע מצליח? התשובה תלויה למעלה מכל באיכות השירותים שנספק לאורחים. בעולם שבו הפרטים הקטנים מהווים הבדל, שירותי ניקיון מקצועיים

להמשך לחצו »

חברת ניקיון גדולה

מהו התפקיד של חברת ניקיון גדולה? חברת ניקיון גדולה מתמחה בספק שירותי ניקיון מקצועיים ותחזוקה ללקוחות מגוונים, כוללים מבני מגורים, משרדים, מוסדות ציבוריים ועסקים. היא אחראית על ניקוי רצפות, חלונות, שטיפת שטחים וכל הקשור לתחזוקה וניקיון של המרחב. מהי חשיבותה של חברת ניקיון לעסקים ולמוסדות

להמשך לחצו »
טופס יצירת קשר:

צור קשר

קבלן ניקיון