התקשרו עכשיו

התקשרו עכשיו

סוגי חומרי הדברה

תוכן העניינים

מדוע אנו זקוקים לחומרי הדברה ומדוע קיים מגוון כה רחב שלהם

חומרי הדברה הינם חומרים אשר מטרתם לתת מענה לכל בעיה של פלישת מזיקים או חרקים, בין אם לאזור תעשייה, בניין מגורים או שדה חקלאי. לכל אחד מן המרחבים הללו פלישת מזיקים עשויה להסב נזק מסוג שונה. בעוד שבבתים פרטיים ההפרעה היא לרוב היגיינית או בריאותית, בשדות חקלאיים פלישת חרקים עשויה לגרום לנזקים חמורים ביותר ליבול (בשל כרסום הפרות הבשלים, הטלת ביצים ורימות בהם, או נזק של ממש לגוף הצמח והעלים), ובאזורים תעשייתיים הם עשויים לגרום לפגיעה במכונות והכבלים החשמליים.

הסיבה לפלישות במספרים העצומים האלו של חרקים למרחב האנושי, היא ערעור הסדר הטבעי במרחבים המלאכותיים שיצר האדם. אם באופן טבעי בטבע לרוב קיים איזון אקולוגי בין המינים השונים, האיזון הזה מופר בצורה מוחלטת באזורים אשר נבנו על ידי בני אדם. הטורפים של חלק מהמינים נכחדים מהאזור, בעוד יצורים אשר מפיקים את המרב מהפסולת האנושית הולכים ומתרבים עד לרמה של נחילים שלמים. שירותי הדברה בעצם משיבים את האיזון האקולוגי לאזור לאחר הפלישה, ופותרים את בעיות החרקים לאורך זמן.

קיים מגוון עצום של חומרי הדברה אשר מטרתו להעניק מענה שלם ככל האפשר לכל אלפי הזנים השונים של חרקים, ולאופי פריסתם בתאי שטח שונים. חומרי ההדברה השונים מפותחים תוך מחשבה מעמיקה על צורת החיים של כל חרק, והמאפיינים הביולוגים הספציפיים שלו. כך למשל חומר הדברה המיועד לפגיעה בנמלים חייב להצליח לחדור לתוך המחילה עצמה ולפגוע במלכה אשר מהווה את מוקד הרבייה של המושבה.
אנחנו מזמינים אתכם להתקשר אלינו עוד היום ולהצטרף למשפחת הלקוחות המרוצים שלנו! 1700-700-589

מהם סוגי החומרים הנפוצים בשוק

כאמור, ישנו מגוון עצום של חומרי הדברה בשוק אשר מטרתם לאפשר פגיעה ממוקדת בכל מזיק, ובכל תוואי שטח. חומרי הדברה רבים מפותחים במעבדות ברחבי העולם במטרה לאפשר פגיעה מקסימלית מחד, תוך מזעור ההשפעה הסביבתית מאידך. המהפכה של הבנת חשיבות החשיפה לחומרים כימיים על בריאות הציבור יצרה עניין רב בתעשייה בפיתוח מוצרים אשר השפעתם על בני אדם תהיה מינימאלית. שני הסוגים הבולטים של חומרי הדברה כוללים הדברה ירוקה והדברה מסורתית:

הדברה ירוקה

סוגי חומרי הדברה ירוקים עושים שימוש מצומצם ככל האפשר ברעלנים מסוגים שונים בתהליך ההדברה. שיטות נפוצות להדברה ירוקה פועלות על ידי התאמה מושלמת והיכרות עם אורחות חייהם של החרקים הספציפיים, ושימוש בתהליך זה לביצוע פעולה ממוקדת ויעילה כנגדם. דוגמא לכך היא תהליך ההדברה של נמלים המבוצע באמצעות פיזור פירורים בקרבת הקן אשר הנמלים תופסות כמזון. הן גוררות אותם אל תוך הקן ואוכלות, מה שמוביל למוות המוני ולקטילת המלכה, מה שמוביל לפירוק המושבה. תהליכי הדברה ירוקה מחייבים מיקוד גבוהה, וחסרונם הבולט הוא זמן השפעה ארוך באופן יחסי, כמו גם מחיר אשר לעיתים עשוי להיות גבוה יותר מהחלופה.

הדברה מסורתית

סוגי חומרי הדברה מסורתית עושה שימוש בחומרים כימיים רבי עוצמה על מנת לקטול מזיקים בשלבי ההתפתחות השונים שלהם. ריסוסים שונים הינם אפקטיביים ליותר ממין מזיק אחד, והם מפוזרים בכל הבית גם ללא איתור ספציפי של המושבה או הקן. יתרון השיטות הללו הוא יעילות ופתרון הבעיה לזמן ממושך, וחסרונה הוא הסכנה לפגיעה בבריאות בני הבית בשל חשיפה לרעלנים שונים.

חברת מעוז הדברה וניקיון הינה חברה מובילה במתן המענה המושלם לצרכיכם

קיים מבחן עצום של שיטות הדברה, בין אם ירוקה או מסורתית. הבחירה באופן הפעולה המושלם היא תהליך סבוך המחייב אותנו לשקול כמות עצומה של משתנים. חברת מעוז הדברה וניקיון הינה חברה מובילה בתחום ההדברה בארץ, ועובדייה מתעדכנים בכל הפיתוחים האחרונים בתחום.
אנחנו בקבוצת מעוז מתמחים בהדברת ג'וקים בבית ובעסק, אתם מוזמנים להתקשר אלינו עוד היום ולהצטרף למשפחת הלקוחות המרוצים שלנו! 1700-700-589

סוגי חומרי הדברה
סוגי חומרי הדברה
מעוז ניקיון ואחזקה

מעוז ניקיון ואחזקה

מעוז חברת ניקיון גאה להציג ללקוחותיה ניסיון מאז שנת 1997 במתן של כל סוגי שירותי הניקיון ללקוחות פרטיים ועסקיים. מעוז חברת ניקיון חרטה על דגלה כמה ערכים חשובים ביותר: מקצוענות, מהירות בעבודה, שימוש בחומרים מתקדמים ומגוון רחב של שירותים לבית ולעסק.

צור קשר

קבלן ניקיון
Call Now Button